Bilgi Formu

Merhaba, ben Özgül.
Almanya’da doğup iki kültür arasında sıkışmış çocukluk ve gençlik hayatımdan sonra yine iki kültür arasında büyüttüğüm iki çocuk annesi ve iş kadınıyım. Kültürel farkların hayatımızda ne anlama geldiğini, bazen çok şey alırken bazen de neler kattığını kendi başıma çözüp görmem gerekti. Edindiğim tecrübe ve tespitlerden bahsetmem gerekirse;
İşletme bölümünde üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra, uzun yıllar insan kaynakları departmanında görev aldım. Bu deneyim, işveren ve çalışan gereksinimlerini derinlemesine anlamamı sağladı.
Almanya’da edindiğim bilgi ve deneyimin ardından, Türkiye’de bir Alman şirketinde Lojistik müdürü ve kalite sistem sorumlusu olarak görev yaptım. Profesyonel hayatımda yüzlerce mülakat sürecine tanıklık ettim ve birçok yetenekli bireyin kariyer yolculuğuna katkıda bulundum.
Almanya ve Türkiye’de iş hayatını görmüş olmam iki ülkenin de çalışma kültürünü yakından tanımamı sağladı. Bu da Almanya ve Türkiye arasında iş yapmak isteyenlere özgün bir perspektif sunmamda ve gereksinimlerini aktarabilmeme yardımcı oluyor. Bu birikimlerle, Türkiye ve Almanya arasında iş hayatında köprü kurmayı, her iki ülkenin profesyonel dünyasına katkıda bulunmayı hedefliyorum. Amacım sadece nitelikli çalışanlara iş imkânı sunmak değil; amacım sizlere kısa süreliğine de olsa yol arkadaşlığı edebilmek.
Bu süreçte, mentörlük ve kariyer koçluğu ile de sizlere rehberlik etmek, potansiyelinizi en üst düzeyde kullanmanıza yardımcı olmak istiyorum.
Beraber başarılı ve anlamlı bir yolda ilerlemek üzere görüşmek dileğiyle…
Özgül Özaslan

cons009
cons023